MENTALIST EVENT COPYRIGHT 2016. ALL RIGHTS RESERVED.

Guerilla Marketing

Guerilla Marketing Nedir?

Guerilla Marketing (gerilla pazarlama) firmaların ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için kullandığı geleneksel olmayan, bütçesi düşük ancak etkisi ve akılda kalıcılığı büyük marketing (pazarlama) etkinlikleridir. Bu etkinlikler insanların karşılarına görmeyi ummadıkları yerlerde ve anlarda çıkar. Çoğu zaman tüketici etkinliğin içerisine kendi isteğiyle dahil edilir Böylece tüketici sahada yapılan bu reklamınızla etkileşime girmiş olur. TV, gazete, dergi, açık hava gibi Konvansiyonel reklam yöntemlerinden daha akılda kalıcı olmarının sebeplerinden biri budur. İşin bir diğer güzel tarafı, bu etkinlikler paylaşılmaya değer bulunur. Etkileşime girilen tüketici yaşadığı bu deneyimi sosyal ağlarında gönüllü olarak paylaşır. Böylece etkinliklik ile ulaşılan kişi sayısı katlanarak artar.

Nasıl Yapıyoruz?

Mentalist Event’de şirketimiz 4 ayrı gruptan oluşuyor. Müşteri ilişkileri, yaratıcı ekip, etkinlik yönetimi ve tasarım. Bu dörtlüye gerektiği zaman prodüksiyon ekibimiz de dahil oluyor. Müşterimizden ihtiyaçlarını anlatan bir brif alıyoruz. Bu brifi markanın pazarlama mesajı ile yoğurmak için yaratıcı ekibimiz fikirler üretmeye başlıyor. İçimize sinecek yeterli sayıda fikir bulunca bu fikirlerin ayaklarını yere bastıracak projeler üretip müşterimize sunuyoruz. Onlardan aldığımız geri bildirimle projemizin son halini çıkarıyoruz. Daha sonra guerilla marketing projemizi sahada uyguluyoruz. Etkinlik süresince sahadan aldığımız tüm geri bildirimleri, ulaşılan kişi sayısını ve diğer gerekli tüm dataları müşterimize raporluyoruz. Bu sayede etkinliklerimiz sonuçları ölçülebilir hale geliyor.

Sonuç olarak, müşterimizden aldığımız brif ile gerilla pazarlama projelerini fikir aşamasından geri bildirim aşamasına kadar anahtar teslim hayata geçiriyoruz.

Gerilla Marketing Etkinliğimizin Detayları

McDonald’s markasının başta ABD olmak üzere bir çok ülkede başlattığı ”Aliens” isimli reklam kampanyası, Türkiye’de ”Uzaylı Aramızda” adıyla uyarlandı. Başta TV ve diğer mecralarla desteklenen kampanya Türkiye’de oldukça beğeniyle karşılandı. Oluşan ilgiye sessiz kalmayan McDonald’s son olarak bu kampanyayı bir de ”Gerilla Marketing” ile süslemeye karar verdi. Bu proje için bir çok ajans bir araya gelip yoğun bir ortak çalışma ile bu güzel projenin oluşturulmasını sağladılar. Mentalist Event olarak prodüksiyon desteğimizle bu projenin case videosunu hazırlayarak üzerimize düşen görevi başarıyla tamamladık.

Diğer Bir Outdoor Guerilla Marketing Çalışmamız

Teknoloji devi müşterimizin pazara yeni girecek premium ürünü HUAWEI P10 için bir gerilla pazarlama çalılması yaptık. Etkinliğimiz için anneler gününü seçtik. Bağdat Caddesi ve Caddebostan sahilini mekan olarak seçtik. Amacımız müşterimizin dünyanın ilk çift kamerasına sahip cep telefonunu ile tüketiciler arasında neşeli bir deneyim yaratmaktı. Bölgede buluna 4 ekibimiz ellerinde HUAWEI p10 cep telefonları ile anneler ve çocuklarının fotoğraflarını çektiler. Daha sonra bu fotoğrafları eşzamanlı olarak basıp onlara “Anneler Günü” hatırası olarak hediye ettiler. Herkesin çok memnun kaldığı, tüketicilerin ömür boyu unutmayacağı, büyük ilgi gören bir etkinlik oldu.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 

Sormak istedikleriniz için bizle çekinmeden irtibata geçebilirsiniz.

0212 801 2046 – (H.içi 09.00 – 18.00)

info@mentalistevent.com

Diğer iletişim seçenekleri için lütfen tıklayın.

Top