Event marketing ajansları, yıl içerisinde onlarca farklı etkinliğe, organizasyona ev sahipliği yapıyor, büyük sorumluluklar üstleniyor. Her etkinlik yeni bir konsept yeni bir tecrübe anlamına geliyor. Etkinlikler bazen sadece kutlama bazense tanıtım ve pazarlama amacıyla gerçekleştiriliyor. Markalar, işletmeler, sosyal sorumluluk kurumları, ticari kuruluşlar kısacası bir etkinlik düzenleyen her oluşum, bir beklenti içerisinde olur. Markalar kutlama yaparken dahi marka logo ve sloganlarını görünür şekilde yerleştirerek aslında tanıtıma, marka bilinirliğini kazandırmaya, müşteri ile sözsüz iletişim kurmaya devam ediyor. Bu yüzden etkinlik şirketi yöneticileri için her organizasyon talebi önemlidir. Bir etkinliği oluştururken şirketin en önemsediği unsurlar mekân ve servistir. Mekân kötü olduğu sürece etkinliklerin iyi bir imza bırakma şansı azalıyor. Event ajanslarına göre farklı, standartların dışında event talep eden markalar için yaratıcı çözümler üretmek gerekiyor. İşte bu bağlamda firmaların önerdiği mekân ve masa düzeni önerileri;

Kumsalda romantik bir etkinlik

Event firmaları orijinal fikirler arayanlara kumsal seçeneğini sunabilir. Evlilik teklifleri, yıl dönümleri, düğünler kumsalda gerçekleşiyor, peki neden kurumsal bir tanıtım da kıyıda, kumların üzerinde yapılmasın ki? Örneğin bir parfüm markası yeni çıkardığı ürününü romantik bir tema oluşturulan kumsalda tanıtabilir, istediği etkiyi yaratabilir.

Masa tasarımında özgürlük

Etkinliklerin odak noktalarından biri kabul edilen masaların artık göze hitap etmesi bekleniyor. Basit bir kokteyl masası özel etkinliklerde yavan kalabiliyor. Etkinliği her anlamda konuşturmak için mekânın genel tasarımına uygun masalar oluşturabilirsiniz. Örneğin her masaya konukların dikkatini çekecek ilginç aksesuarlarla süsleyebilir, konsepte uygun çiçekler kullanabilir ya da tamamen klasik bir masa hazırlayabilirsiniz.

Sektöre özel mekân seçimi

Event marketing çalışması yaparken istenilen etkinliği düzenlemek için yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Eğer bir ürün – hizmet tanıtımı söz konusuysa katılımcıları her anlamda etkilemek ve akılda kalıcı bir tanıtım gerçekleştirmek için mekan seçiminde daha spesifik seçimler yapabilirsiniz. Örneğin bir dekorasyon şirketinin etkinliğini hazırlıyorsanız bir meydan, sahil, ormanlık alan ya da boş bir fabrikaya küçük bir dekorasyon çalışması yapabilir; konukları şaşırtabilirsiniz. Dekorasyonla ilgilenen bir şirketin kendi alanından izler ve referanslar sunan etkinlik hazırlaması hem şaşırtır hem de beğeni toplar.