Etkinlik firması, tüketicileri ve marka sahiplerinin isteklerini aynı potada eritip kusursuz bir etkinlik ile gerçekleştirmeye özen gösteren kuruluşlardır. Her detayla uğraşacak genişlikte alanında uzman ekip olması, firmaları güçlü ve yenilikçi kılıyor. Marka ve ürün tanıtımında event ajansı, diğer mecralara oranla başarılı sonuçlar alıyor, olumlu geri bildirimlerle markayı taçlandırıyor.

Yazılı, Görsel ve İşitsel Reklama Karşı Güçlü Alternatif

Event marketing etkinliği her sektör ve piyasada yapılabilen, yapılması gereken etkinlikleri ifade ediyor. Markaların piyasadaki varlığını güçlendirmek, kurumsal imajlarını desteklemek, tüketicilere daha hızlı ve etkili yaklaşabilmek için etkinlik firması en iyi ve popüler tanıtım alternatifidir. Aslında event marketing ajansları son yıllarda alternatif olmaktan çıkıp ana reklam seçeneği olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor. Yazılı, görsel ve işitsel reklama yön veren gazeteler, dergiler ve TV kanalları dahi kendi reklamlarını veya proje tanıtımlarını yaparken event firmaları ile çalışıyor, özel geceler düzenliyor. Özellikle dizi ve film tanıtımlarının yerli ve yabancı basına tanıtımı, yurtdışı satışında sınırlı bir kitleyi hedef alarak organizasyon düzenliyor, event firması ile birlikte aktif çalışıyor.

Geniş Kitlelere Fark Yaratarak Ulaşmak Temel Amaç

Televizyon, radyo, gazete, çeşitli sektörlere, kültür ve edebiyata yön veren dergiler her ne kadar tanıtımda hala aktif kullanılsa da aslında birbirinin aynısı projeleri yansıtıyor. Tüketicideki olumsuz algıyı değiştirmek, yeni kişilere ulaşmak, dikkatleri çekmek, kalıcı izler bırakmak reklamı çok fazla kişinin görmesiyle doğrudan orantılı değil. Event şirketi “farklı” olmakla yola çıkıyor, markayı dikkat çekici hale getirerek etkiyi artırıyor. Temel amaç görünürde geniş kitlelere ulaşmak olsa da aslında derinlerdeki nihai amaç fark yaratıp tüketiciyle bağ kurmaktır. Bunu doğru biçimde yapmak ise profesyonel bir ekip ve özen istiyor.

Bir televizyon reklamındansa hedef kitlenin, sektörden önemli isimlerin, influencer’ların, youtuber ve blogger’ların, sanat ve iş dünyasının isimleriyle gerçekleşecek bir etkinlik çok daha etkilidir. Çünkü Televizyon seyircisi televizyon karşısına geçtiğinde dizi, film, program izlemek amacıyla koltuğuna yerleşiyor. Hiç kimse reklam izlemek için televizyon açmıyor, bilakis izlediği program reklam olduğu anda kanal değiştirerek reklam bitene kadar izleyecek başka bir şey arıyor. Durum böyleyken TV reklamlarının event firmalarının organizasyonu karşısında ne denli zayıf kaldığını görmek zor değil. Etkinlik şirketi, etkiyi daha da artırmak için markalara özel organizasyonlar düzenliyor, konuklara gerçek deneyimler sunuyor.