İş dünyası yoğun temposu, uzun toplantıları, işle ilgili etkinlikler gibi biraz sıkıcı bir düzene sahiptir. Özellikle kurumsal event geceleri standart düzeni ile pek de ilgi çekici değildir. Ancak kurumsal etkinlikleri eğlenceli, renkli ve katılası hale getirmek için profesyonel event marketing ajansları ile çalışmak yeterlidir. Biraz hayal gücü biraz program ile etkinlikler daha eğlenceli hale gelerek aslında daha etkili izler bırakıyor. Bilhassa ürün – hizmet tanıtımlarının yapılacağı gecelerde dikkat çekici olmak için insanların gelmek isteyeceği, merak edeceği geceler düzenlenmelidir. Bunun için neler yapılır sorusuna verdiğimiz cevaplar şöyle;

Hikâyeler anlatın: Kurumsal etkinliğin içeriği ne olursa olsun anlatılmak ya da zihinlerde bırakılmak istenen mesaj için hikâyelerin gücünden yararlanabilirsiniz. Hikâyelerinde iş dünyasında kalıcı izler bıraktığını şaşırtıcı bir şekilde fark edeceksiniz. Gerçek örnekler, gerçek hayat hikâyeleri, iş dünyasından örnekler etkinlikleri daha çarpıcı hale getirmede etkilidir. Etkinlik şirketi konuşma esnasında ışık gösterileri ve video görüntülerle konuşmaları daha etkili kılabilir.

Biraz eğlence: İş yaşamının eğlenmek isteyen oyuncuları, sıkıcı iş toplantılarına hareket katmak için komedyen, ses sanatçısı hatta illüzyonistlerle işbirliği yaparak toplantının eğlenceli olmasını sağlıyor.  Bu gibi detaylarda event firması ideal çözümler üretiyor. Etkinliğin her aynı çizgide ilerlemesini önleyen gösterilerle konuklar geceden mutlu ayrılıyor.

Ürün tanıtımları: Söz konusu etkinlikte ürün tanıtımının yapılacağı önceden duyurulmalıdır. Böylece konuklar merak duygusu ile etkinliğe teşrif ederler. Henüz davete gelmeden birçok davetli, hazırlık ve yolculuk aşamasında sosyal medya paylaşımları yaparak etkinliğin duyurulmasında rol oynuyor. Ürün – hizmet tanıtımında hem basında hem de sektörde bilinir olmak için bu tür lansman düzenlemek oldukça etkilidir.

Teknolojik deneyimler: Sanal gerçeklik deneyimi sunan teknolojik gözlükler, drone kameralar gibi teknolojinin öne çıkan eğlenceli ürünlerini kurumsal etkinliğe serpiştirmek renkli görüntülere sahne olabilir. Eğlence sektöründe sıklıkla tercih edilen bu yöntem kurumsal dünyanın teknoloji ile eğlenmesini sağlıyor. Organizasyon şirketi, teknolojik teçhizat konusunda önceden bilgilendirilmelidir elbette.

Eğitim durakları: Etkinliğe katılan konukların 10 – 15 dakikalık kısa sürelerde eğitimler alabilme şansı ilgi görüyor. Örneğin mini fotoğraf çekim eğitimi, özel tariflerle içecek hazırlama gibi basit mini eğitimler etkinliği eğlenceli kılar.