Event marketing ajansları, etkinlik kapsamında verdikleri hizmetleri ve çözümleri kendi içinde kategorize ediyorlar. Etkinlik pazarlaması ve kurumsal etkinlikler şeklinde ayrım yapan ajanslar, etkinlik pazarlamasında marka deneyimi, marka elçiliği, ürün ve hizmet tanıtımı, flashmob etkinlikleri, Roadshow gibi çalışmalar gerçekleştiriyor. Kurumsal etkinlik kapsamında ise şirket içi iletişim organizasyonları, festivaller, fuarlar, bayi toplantıları, lansman, kongre, sempozyum, seminer ve benzeri daha kurumsal çalışmalara yöneliyorlar.

Şirket içi iletişim organizasyonları

Kurumsal iç iletişim etkinlikleri, yöneticilerin talep ettiği çalışan performans verimliliğini artırmak ve motivasyon kazandırmak için yaptırdıkları organizasyonlardır. Bu tip etkinliklerin şirket içindeki iletişim bağını güçlendirdiğini bilen yöneticiler, organizasyon şirketi desteği ile çalışanların kendi içlerindeki iletişimini güçlendirmeyi hedefliyor, şirket içinde eğer varsa sorunların çözülmesine zemin hazırlıyorlar.

Festivaller

Film, turizm, müzik, marka elçiliği ve benzeri alanlarda bir kurumu ya da ülkeyi temsil edecek organizasyonlarda görev alan event firmaları, bu yönde bir organizasyonda görev almak isteyen müşterilerine çalışmalar sunuyor. Festivaller doğası gereği renkli, hareketli bir yapıya sahiptir. Böyle bir yapıda uyumla yer almak ve sonuç odaklı adımlar atmak isteyenler çözüm ortağı olarak event marketing firmalarını tercih ediyor.

Fuarlar

Etkinlik ajansları, fuar alanında yer edinmek isteyen kurumların ihtiyaç duyduğu hazırlığı gerçekleştirir. Görsel ve kurumsal imajı destekleyecek materyaller fuar hazırlığında aktif kullanılır ve marka en biçimde temsil edilir.

Bayi toplantıları

Aynı sektördeki farklı işletmelerin bir araya geldiği toplantılar olan bayi toplantısı, firmalar arası etkileşimi artırır; firmaların ticari bağlantı ya da ortaklık kurmalarına zemin hazırlar. Bayi toplantılarına katılım gösteren firmaların, toplantıdan memnun kalması için her detay incelikle hazırlanır. Event şirketi, kurumsal etkinliklerde memnuniyete ekstra önem vererek başarılı sonuçlar almaya odaklanıyor.

Lansman

Lansman etkinliklerinde süreç çok iyi yönetiliyor. Etkinlik firmasının çalışanları hazırlık aşamasında ve lansman esnasında oluşabilecek aksiliklere karşı tetikte bekleyerek çalışıyorlar. Ünlü isimlerin, önemli simaların katılım gösterdiği lansmanlar, kusursuz etkinlik anlayışıyla düzenleniyor.

Kongre & Sempozyum

Kongre ve sempozyum etkinliklerinde, etkinlik firması önce içerik çalışması sonra ise tasarım çalışmalarına başlıyor. Etkinlik mekanı, tarihi, mekan düzenlenmesi, etkinliğin duyurusu ve daha birçok şey titiz bir çalışma neticesinde gerçekleştiriliyor.