Kurumsal etkinlik planlaması konusunda spesifik bir tanım veya kaide yoktur. Neticesinde event marketing ajansları, her firmaya ve markaya özel bir etkinlik hazırlar. Her seferinde aynı temayı kullanmak, benzer bir atmosfer oluşturmak özgünlükten uzak kalır. Hiçbir firma da rakipleriyle veya sektördeki küçük – büyük diğer isimlerle benzer bir tanıtıma imza atmak istemez. Etkinlik şirketi, belli bir çerçevede her seferinde yeni bir tema belirlemelidir. Örneğin bebek maması üreten bir markanın yeni ürünü için resmi, ciddiyet dolu bir etkinlik ürünle bağdaşmayabilir. Event firması, tanıtımlarının her birinde kartvizit, broşür, davetiye, ambalaj, balon, afiş, poster, dijital reklam, basın bülteni, mail bülteni, etkinlik öncesi ve sonrası dijital – sosyal medya paylaşımları yapmalıdır. Bir etkinliği görünür kılmak sadece o etkinliğe gelen konuklar için geçerli olmamalıdır. Konuklarla birlikte etkinliğin dijital yaşama da yayılmasına izin vermek etkili sonuçlar doğurur. Ürün ve hizmet için ise farklı konseptler yaratılabilir.

Ürün tanıtım etkinlikleri: Ürün tanıtımlarında somut bir şey kişilere sunulduğundan aslında daha etkili sonuçlar almak mümkündür. Etkinlik mekânında konukların, ürünü deneyimleyebilecekleri bir alan oluşturmak, interaktif bir etki yaratır. Örneğin bir dondurma firmasının çıkaracağı yeni dondurması için düzenlenen bir etkinlikte konukların dondurmanın tüm türlerinin tadına bakabileceği stantlar olması beklenir. Event şirketi, dondurma tadımı için oluşturacakları bölümde, sosyal medya paylaşımlarını da destekleyecek özel bir teşvik unsuru düşünebilir. Ürün tanıtımında ürünün önüne geçebilecek kadar abartı bir tanıtım yapılmamalı. Gelen konukların, davetten ayrılırken akıllarında dondurma ve markanın olması istenilen sonuçtur. Çoğu zaman ürün beğeni topladığında ekstra bir çalışmaya bile ihtiyaç duymadan organik reklam ile çok geniş kitlelere ulaşır.

Hizmet deneyimi tanıtımı: Hizmet tanıtımlarında, event şirketi ve marka işbirliği sonucunda gelen konuklara farklı deneyimler sunulabiliyor. Örneğin 3 boyutlu bir gözlük tanıtımında konukların gözlüğü takarak sanal gerçekliği tecrübe etmesi sağlanılır. Bu tarz gerçek deneyimler konukları heyecanlandırır ve eğlendirir. Üstelik sosyal paylaşım yapılmasına zemin hazırlar. Event firmaları, verdikleri yenilikçi fikirlerle hizmet tanıtımını beklentilerin üstüne taşıyabiliyor. Bir etkinliği hem akılda kalıcı, etkili bir biçimde düzenlemek hem de gerekli kurumsal seviyede tutmak profesyonel bir ekip olduğu sürece mümkündür.