Event marketing ajansları, bahar ve yaz aylarında yoğun ilgi gören event programlarını kışın sürdürmek, kış boyu gelen talepleri en ideal şekilde karşılamak için kışa özel event fikirleri öneriyor. Event marketing bilindiği üzere bir hizmetin ya da ürünün marka kapsamında satışa sunulması ve benimsenmesini odak alıyor. Etkinlik şirketi için her event aynı derece önemlidir ve amaçları uğruna düzenlenmelidir. Mevsimlerin gelip geçmesi markaların tanıtımına engel olmamalıdır. Etkinlik şirketlerinin önerdiği çözümler özellikle kışın yapılacak etkinliklerin daha keyifli, etkili olmasını sağlayabiliyor.

Kışın Yapılabilecek Event Konseptleri

Soğuk havaların event çalışmalarına engel olmadığını gösterecek çok iyi kurumsal etkinlik fikirleri var. Özellikle şirket içi etkinliklerde ya da ürün pazarlamalarında kış mevsiminin verdiği doğal atmosfer başarılı sonuçlar alınmasını kolaylaştırıyor. Kışın kapalı mekânlarda etkinlik düzenlemeye devam eden event firmaları, doğanın gücünden yararlanarak biraz daha farklı konseptler öneriyor. İşte kışlık event çalışmalarında tercih edilen, sevilen fikirler:

Kamp: Doğada kamp yapmanın asla mevsimi olamaz. Doğa tutkunlarına hizmet eden markalar, ürünlerini tanıtmak için kış mevsiminin gücünden yararlanıyor. Örneğin çadır, kışlık bot, kamp malzemeleri satan markalar, ürünlerinin dayanıklılığını ve işlevselliğini göstermek için katılımcılarla birlikte günübirlik kamp etkinliği düzenleyebiliyor. Sosyal medyada geniş yer tutan bu tür etkinlikler, ürünlerin hızla hedef kitleye ulaşmasını sağlıyor.

Mangal partisi: Mangal partisi ve piknik organizasyonları şirket içi kutlamalarda, motivasyon çalışmalarında daha minimal etkinliklerde tercih edilebiliyor. Öte yandan et sektörünün isimleri mangal partisini etkinliğe dönüştürebiliyor. Sucuk, salam gibi işlenmiş et markaları karda, dağda mangal partisi düzenleyerek markanın ilgi görmesini için zemin hazırlıyor.

Doğa Yürüyüşü: Doğanın güzelliklerini keşfetmeye yönelik yapılan doğa yürüyüşleri, hafta sonları düzenleniyor. Doğanın kucağında etkinlik düzenlemek isteyenler genellikle yağmurluk, mont, bot, kışlık kıyafet üreten markalar oluyor. Ürünlerini en etkili bu şekilde tanıtabiliyorlar.

Sinema günleri: Kurumsal etkinlikler kapsamında sinema günleri çok cazip karşılanıyor. Sadece sinema ve medya sektöründen firmalar değil alakasız sektörler dahi verimliliği artırmak için etkinlik düzenleyeceği zaman sinemadan yararlanıyor.

Kış partileri: Kış partileri markaların sponsorluğunda gerçekleştirildiğinde oldukça geniş kitlelere ulaşabiliyor. Event şirketi ile anlaşma yapan firmalar, markalarını eğlenceyle karışık şekilde hedef kitleye sunabiliyor.