Event marketing ajansları kendilerine yenilikçi ve teknolojik bir etkinlik talebiyle gelenlere son derece modern, ilgi çekici ve istenildiği gibi yeniliği temsil eden etkinlikler hazırlıyor. Alışagelmiş etkinlik uygulamalarından sıkılan, farklılık arayanlar için mevcut ve yeni uygulamalar bulunuyor. Kurumsal organizasyonlardan özel etkinliklere kadar her alanda bu teknolojilerden yararlanmak mümkündür. Event firmaları tarafından hazırlanan teknolojik uygulamalar şöyledir;

Işık gösterileri: Katılımcıların eğlenmesini sağlamak ve etkinliğe görsel zenginlik kazandırmak için gerçekleştirilen ışık gösterileri, etkinliklerin sevilen içeriklerinden biri kabul ediliyor. Özellikle açık alanda, gökyüzünde yapılan tematik gösteriler etkinliğe renk katıyor. Işık gösterileri kurumsal organizasyonlarda dahi ilgi görüyor. Müzikal yanı yüksek etkinliklerde ise olmazsa olmaz bir gösteri sayılıyor.

Hologram teknolojisi: Teknolojinin ulaştığı ideal seviyelerden biri kabul edilen hologram, 3 boyutlu lazer ışığı teknolojisi ile etkinliklerde etkili sunumlar yapılmasını sağlıyor. Hologram hem yapılacak sunumun kalıcı olmasını sağlarken hem de farklı bir tanıtım oluşturarak etkinliğe katılanların dikkatini çekmeyi başarıyor. Etkinliklerde yapılacak olan konuşma ve tanıtımların herkese ulaşması, ilgi odağında olması için yapılan uygulamalardan biri hologram teknolojisidir.

Sanal gerçeklik: Event şirketi, düzenleyeceği etkinlikte yapılacak olan tanıtım, sunum, reklam, kutlama ya da benzeri program için sanal gerçeklik gözlükleri ile eğlenceli anlar yaşanmasına sebep oluyor. Bir ürünü ya da hizmeti sanal gerçeklik boyutunda tecrübe etmek tüm katılımcıların ilgisini cezp ediyor. Sanal gerçeklik gözlükleri ile etkinliklere biraz eğlence çokça yenilik katmak mümkündür.

Yapay zekâ teknolojisi: Akıllı telefonlarda bulunan yapay zekâlar ilk günden bu yana ilgi çekiyor. Bu yeniliğin ardından yapay zekâ ön plana çıktı ve birçok alanda kendini gösterdi. Event marketing dünyası da yapay zekanın gücünden yararlanıyor. Katılımcılar, etkinlikte yapay zekâlar ile iletişim kurabiliyor.

Mobil uygulamalar: Etkinliklerde mobil uygulamaların yeri gün geçtikçe artış gösteriyor. Mobil uygulama ile daha bireysel sonuçlar alınabiliyor. Uygulamanın içeriği, kullanımı ve sunumu elbette etkinliğe özel şekilde tasarlanıyor.

Sanal eventler: Etkinlik firması için somut mekânlarda etkinlik hazırlamanın yanı sıra sanal etkinlikler de söz konusudur. Düzenlenen etkinliğin anbean dijital platformlarda canlı yayınlanması çok daha fazla kişiye ulaşmada etkilidir. Örneğin teknoloji devi şirketler, çıkaracakları yeni bir telefon modelinin etkinliğini sadece mekândaki katılımcılara değil internet erişimi olan milyonlarca insana, dünyaya açarak yapıyor.