Günümüzde firmalar için düzenlenen etkinlikler çok önemli bir hal aldı. Sosyal hayatta yaşanan hızlı değişim insanların ihtiyaçlarını ve alışkanlıklarını değiştirdi. Bu yüzden rekabet ortamı içinde insanlara ulaşmanın önemli yollarından biri de etkinlik düzenlemek oldu. Eskiden bu konuda ufak bir çalışmayla kendiniz de markanıza ya da ürününüze yönelik bir çalışma yapabilirdiniz. Ancak günümüzde profesyonel bir destek önemli olmaktadır. Bu sebeple event marketing şirketleri ile hem markanızı hem de yeni ürünlerinizi hedef kitlenize en etkili şekilde ulaştırabilirsiniz.

Büyük bir organizasyon sizin stratejik hedefleriniz ve müşteri kazanmanız için önemlidir. Bu yüzden şirketler anahtar teslim olarak sizlere hayal ettiğiniz bir organizasyonu getirebilir.  Event marketing firmalarıyla festival,  iletişim organizasyonları, bayi toplantıları, kongre, sempozyum,  konferans gibi etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Bu süreçte sizlere firmanın yaratıcı ekibi, grafik sanatçıları ve prodüktörleri eşlik eder.  Işıklandırma, dekorasyon, ses ve görüntü sistemleri,  basılı materyaller,  teknolojik araçlar ve promosyon ürünleri firma tarafından titizlikle planlanır.

Event Marketing Şirketleri Nasıl Çalışır?

Bir organizasyon düzenlerken öncelikle sizlere event marketing şirketleri çalışma yöntemi hakkında bilgi verelim;

Brief Süreci

Bir etkinliğin çıkış noktası sizin isteklerinizdir. Bu yüzden öncelikle uzman ekiplere vereceğiniz talimatlar ve istekleriniz not edilir. Bu süreç çok önemlidir. Çünkü sizin ne istediğiniz ve nasıl bir etkinlik planladığınız burada ortaya çıkacaktır.

Yaratıcılık ve Planlama

Bir etkinlik planlarken şirketler için sizin verdiğiniz brieflerden sonra yaratıcılık kısmı ortaya çıkar. İşte burada kreatif bir bakış açısıyla etkinliğin genel bir yapısı çizilir. Buradan yola çıkarak diğer detaylar belirlenir.

Projelendirme

Profesyonel bir etkinlik planlıyorsanız mutlaka proje haline getirmelisiniz. Bu süreçte kullanılacak malzeme, etkinlik sıralaması ve aktiviteler, görev alacak personeller gibi tüm detaylar ayrıntılı şekilde belirlenir. Böylece proje haline gelen etkinliğiniz istediğiniz amaçları size kazandıracaktır.

Maliyet Hesaplama

Bu süreci execution plan olarak da bilinir. Etkinliğinizin her detayının ayrıntılı şekilde maliyeti ortaya çıkarılır. Bu şekilde event marketing şirketleri ne kadar maliyetle çalıştığını anlayabilirsiniz.

Geri Bildirim

Bu sürecin en son aşaması geri bildirimdir. Çünkü hayata geçirdiğiniz etkinliğin sonuçlarını ve kazanımlarını görmek en büyük hakkınızdır. Organizasyonu yapan firma size bu konuda etkili bir sunumla geri bildirimde bulunacaktır.