Event marketing ajansları, küçük – büyük tüm işletmeler ve kişiler için satış pazarlamasını destekleyecek etkinlikler, özel organizasyonlar düzenliyor. Event ajansları kamusal, sosyal, kurumsal, özel organizasyonlarda başarılı çalışmalar sergiliyor. Örneğin bir markanın yeni çıkan ürünü etkinlikler aracılığıyla en dikkat çekici şekilde tüketiciye sunulabiliyor. Bu tip çalışmalarda hedef kitleyi tanımak, ürünü öne çıkarmak için profesyonel destek almak şart. Organizasyon şirketleri pazarlama anlamında sayısız hizmet veriyor. İşte bu hizmetler ve kazandırdıkları;

Etkili satış pazarlaması

Event marketing firmaları, markaların etkili satış politikaları güçlendirmek ve hedeflenen takvimde istenilen rakamlara ulaşabilmeleri için doğrudan satış artırıcı kampanyalar düzenliyor, çeşitli etkinliklerle bu kampanyaların duyulmasını sağlıyorlar. Yeni bir ürün ve hizmetin dalgalanarak hedef kitleye ulaşabilmesi için başlangıçta mutlaka bir satış planlaması yapılması gerekiyor.

Dijital satış etkinlikleri

Event firması fiziki bir etkinlik hazırlarken bu etkinliğin dijital platformlarda da sürmesi için gerekli teknik desteği sağlıyor. Etkinlikler için hazırlanan özel etiketler, canlı yayınlar, video ve fotoğraf paylaşımlarıyla tüketiciler markanın hazırlığını, ürünlerini ve hizmetlerini yakından görme fırsatı yakalıyor, etkinliğe dijital katılım sağlıyorlar.

Kurumsal imaj & kültür

Kurumsal etkinlikler her zaman daha fazla önemsenen etkinlik türleri olmuştur. Çünkü firmalar, düzenleyecekleri etkinliklerle belli bir kurumsallığa hizmet etmek durumundalar. Etkinlik şirketi, şirketlerin imaj ve kültürüne uygun etkinlikler düzenleyerek beklentileri karşılayan bir pazarlama organizasyonuna imza atıyorlar.

Hızlı ve etkili çalışmalar

Organizasyon şirketi ile çalışmak işin büyük bir bölümünü halletmek anlamına geliyor. Event programını düzenleyecek olan kişiler bu işin profesyonelleri olduğundan kısa bir zaman diliminde dahi başarılı etkinlikler hazırlayabiliyorlar. Mekân, servis, teknik destek, sunum, kurumsallık kısaca her şey etkinlik personellerince karşılanıyor.

Marka aşinalığı kazandırma

Etkinlik şirketlerinin en büyük ve önemli katkısı hiç şüphesiz markalara sağladığı bilinirliktir. Özellikle de yeni markalar ya da itibar kaybı yaşamış olan kuruluşlar, profesyonel bir etkinlik kampanyasıyla imajını tazeleyebiliyor. Öte yandan yeni markalar rekabet çarkı içerisinde kendine yer buluyor, farkındalık oluşturuyor. Etkinlikler belli dönemlerce etkili şekilde yapıldığında istenilen sonuçlar alınabiliyor.