Event marketing ajansları, kurumsal, kamusal, özel ve sosyal sorumluluk projelerinde etkinlikler düzenliyor. Etkinliğin amacına uygun olması için titiz bir çalışma sergileyen ajanslar, kurumsal firmaların vizyon ve misyonlarını en ideal şekilde yansıtmak için çaba harcıyorlar. Kurumlar düzenledikleri etkinliklerle şirket kültürlerini, imajlarını hedef kitleye ulaştırmayı başarıyor. Bu etkinliklerde profesyonel desteği ise elbette organizasyon şirketi sunuyor. Etkinlik ajansları, her türlü organizasyonun altından başarıyla kalkıyor, reklam ve tanıtım etkinlikleri başta olmak üzere tüm çalışmalarda beklentileri yönetiyorlar. Bu noktada alınabilecek hizmetler şöyle;

Şirket içi motivasyon etkinlikleri

Şirketlerdeki personel verimliliğinin düşmesi, ekip içi iletişimin kopması, çalışma stresinin artması gibi unsurlar şirket başarısını olumsuz etkiliyor. Şirket yöneticileri, bu durumla başa çıkabilmek ve personel motivasyonunu sağlamak için event firmaları ile çalışarak organizasyonlar düzenliyorlar. Örneğin şirket yemeği bu organizasyonlarından biri olabiliyor. Çalışanlar böyle organizasyonlarda işten sıyrılıp keyifli vakit geçiriyor, enerji depolayabiliyor.

Personel ekip kaynaşma etkinlikleri

Şirkette oluşturulan iş ekipleri, başarıya ulaşmak için ortak hareket eden bir grubu temsil eder. Bu ekipler bazen şirket içinde veya dışında farklı ekiplerle bir araya gelerek yeni bir işin temellerini oluşturur ya da bir soruna çözüm getirmek için çalışırlar. Böyle durumlarda ekip üyelerinin uyum içinde çalışabilmesi önemlidir. Yöneticiler ve ekip liderleri ortak bir görüşle kaynaşma organizasyonu düzenler. Bu organizasyonlarda düzenleyici olarak etkinlik şirketi başrolde yer alır.

Şirket piknik organizasyonları

Şirket çalışanlarının ve ailelerinin yer aldığı büyük piknikler her zaman ortamı keyiflendiren etkinlikler olmuştur. Şirket yöneticileri çalıştıkları event firması ile anlaşma yaparak piknik organize eder. Piknikler tüm herkesin bir arada olmasından ötürü hem kaynaşmayı sağlar hem de motivasyonu yükseltir.

Ürün & hizmet tanıtım etkinlikleri

Etkinlik firması aslında temel olarak reklam, tanıtım ve pazarlama çalışmalarında hizmet veriyor. Markaların çıkardığı yeni ürün ya da hizmetlerin hedef kitleyle buluşmasındaki aracı event ajansları oluyor. İlk tanıtım aynı zamanda duyuru anlamına geldiğinden her detayın titizlikle planlandığı bu etkinlikler, marka itibarını olumlu yönde etkilemek ve hedef kitlenin dikkatini çekmek üzerine kuruludur.