Son yılların en popüler organizasyonlarından biri olan etkinlikler, şirketlerin, markaların, yeni girişimlerin tanıtımını yapıyor. Yeni bir ürün, eser, hizmet, işbirliği olduğunda hedef kitleye tanıtımını yapmak, duyurmak için özel geceler, davetler tertipleniyor. Event marketing ajansları bu noktada profesyonel destek veriyor, şirketlerin etkinlik yönetimini üstleniyor. Kurumsal firmalar eskiden tanıtım, kutlama gibi özel olan organizasyonları kendileri üstlenip, minimal biçimde düzenlerken şimdilerde event firmaları ile anlaşıyorlar. Şirket yönetimi nasıl bir etkinlik istediğini belirtip, taleplerini dile getirdikten sonra gerisi event firmalarının uzman ellerine kalıyor. Her detay düşünülerek incelikli, şık, enerjisi yüksek bir davet hazırlanıyor. Etkinlik şirketi, organizasyon planlaması yaparken birtakım hedefleri esas alarak etkinlik yönetimini gerçekleştiriyorlar. Bu hedefler şöyledir;

İmaj çalışmasına uygun etkinlik: Event firması için her markanın kendi değerleri, kültürü, kurumsal imajı ve saygınlığı vardır. Bu temel unsurlar şirketin dışarıdan nasıl göründüğünü, piyasadaki konumunu belirler. Event düzenlemekle görevli kişiler, bu değerleri göz önünde bulundurarak şirketin imajına uygun etkinlik düzenler.

Hedef kitleye uygun etkinlik: Şirketlerin hepsi mevcut bir kitleye sahiptir. Öte yandan ulaşmak istedikleri bir hedef kitleri vardır. Event şirketi, bu iki bağlamda öyle bir etkinlik düzenlemeli ki etkinlik çiğ kalmamalı, geniş kişilere ulaşmalıdır.

Yaratıcı ve yenilikçi çözümler: Ürün ve hizmet tanıtımlarının yapıldığı organizasyonlarda, etkili olmak için klasikleşmiş şeyler yerine daha yeni ve yaratıcı uygulamalar gerçekleştirilir. Organizasyon şirketi, hem konukların hem de sosyal medyanın gücünden yararlanacak, akılda kalıcı çözüm önerileri ile markalara sunumlar yapar.

Sektörde kalıcılık: Şirketlerin birçoğu yeni bir hizmet, ürün, işbirliği olmadığında da sektördeki yerini göstermek, perçinlemek için şirket başarılarını etkinlikler düzenleyerek kutlamayı tercih eder. Event marketing ajansları da bu doğrultuda minimal event düzenler, beklentilere yanıt olur.

Maksimum fayda: Her etkinliğin belli bir bütçeye sahip olduğu bilinir. Bütçeyi etkili biçimde kullanmak etkinlik firması yönetimindedir. Az bütçe ile çok iş başarıldığı gibi çok bütçe ile kötü iş de çıkarılabiliyor. Etkinlik firmaları, kendilerine verilen bütçeyi en verimli şekilde kullanarak nitelikli organizasyonlar oluşturmaya özen gösteriyor.