2019 yılına adım atıldığında her sektör gibi event marketing sektörü de yenilik ve gelişmeleri beraberinde getirmeye hazırlanıyor. Daha iyi ve kaliteli hizmet prensibini taşıyan event firmaları, kendilerini geliştirmeyi hedefliyorlar. Yapılan araştırmalar, anketler, geri bildirimler, istek ve talepler, dünyadaki trendler event dünyasını zenginleştiriyor. Event düzenlemek isteyen firmalar, kendilerini bekleyen geniş seçenekler ile amaca uygun etkinlikler düzenleyebiliyor. 2019 event önerileri şöyle;

Hikâye anlatıcılığı etkinlikleri dinamik tutar

Hikâyeler, etkinliklerin daha eğlenceli, duygu dolu geçmesini sağlar. Her konuk katıldığı davetin bir amacı olsun ister. Markaların sadece yiyip içmek için bir araya geldiği toplantılar, kalıcı etkiler bırakmıyor. Öte yandan bir amaç uğruna toplanıldığında geriye hikâyeler kalıyor. Özellikle de bağış toplama, sosyal sorumluluk projeleri için çabalamak amacı ile düzenlenen etkinliklerde organizasyon şirketi etkili işler çıkartıyor. Bağışçıların yüreğine dokunacak öyküler her zaman etkinlikleri daha verimli hale getirir. 2019 event önerilerinde hikâye anlatıcılığı öne çıkıyor.

İsme özel davetiyeler

Etkinlik konusunda tecrübe sahibi event firmaları, davetiyelerde küçük ama etkili bir detayı belirtiyor. Bağış destekçileri, marka sponsorları, marka ortakları, VIP müşteriler gibi konukların klasik, standart bir davetiyedense isme özel hazırlanmış davetiyelerle etkinliğe çağrılması daha farklı bir etki yaratıyor.

Tematik etkinlik programları

Bazı event marketing ajansları, klasikleşmiş toplantıları es geçerek farklı ve marjinal event içeriği hazırlıyor. Örneğin maskeli balo, sessiz parti, sahne şovlarının olduğu eğlenceli etkinlikler gibi konukları heyecanlandıracak, dikkatlerini çekecek etkinlik içeriği 2019 yılında daha sık görülecek. Belli bir tema ile hazırlanan event, konukların etkinlik sonuna kadar kalmasını sağlarken aynı zamanda keyif duymasına zemin hazırlar.

Oyun içerikli etkinlikler

Etkinlik firması, markalardan gelen eğlenceli ve enerjik etkinlik isteğine oyun köşeleri ile cevap veriyor. Eğlence sektörüne hayat veren firmaların etkinliklerinde, özel oyun köşeleri düzenlenerek konukların mini müsabakalara katılması sağlanıyor.

Bağış noktaları ile interaktif etkinlikler

Bağış toplanacak olan etkinliklerde, event şirketi pratik çözümler sunuyor. Etkinlik mekânının belli köşelerine bağış durakları yerleştiriyor. Böylece isteyen konuklar gidip bağışını yapabiliyor. Bağışının gizli kalmasını isteyen kişiler için özellikle mükemmel bir adım.